
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 2 |
| Bandwidth | 700 kHz |
| Number of Channels | 2 |
| Slew Rate | 300 mV/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 70 dB |
| Operating Supply Current | 700 µA |
| Input Bias Current | 20 nA |
| Output Current per Channel | 30 mA |
| Gain Bandwidth Product | 700 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 7 mV |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 100 dB |
| Input Voltage Noise Density | 40 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | General Purpose Amplifiers |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
Stock: 74
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08285
Ext.Price$0.08285
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08285 | $0.08285 |
| 10 | $0.07462 | $0.74620 |
| 50 | $0.06720 | $3.36000 |
| 100 | $0.05949 | $5.94900 |
| 500 | $0.05267 | $26.33500 |
| 1000 | $0.05076 | $50.76000 |
| 3000 | $0.04892 | $146.76000 |
| 5000 | $0.04714 | $235.70000 |
